TURISTIKA RESORT MARINA

Po odpočinku v našem resortu by byla škoda nevyužít možnosti poznat  okolí. Resort Marina díky své poloze nabízí možnost výletů autem, na kole, na lodi a koloběžce, neváhejte a navštivte naší půjčovnu kde vám rádi poskytneme všechny prostředky k vaší zábavě.
Nádherné okolí a malebné výhledy

Ať už se rozhodnete poznávat historii nebo chcete vidět co nejdál, zaměstnanci našeho resortu vybrali svá nejoblíbenější místa a připravili pro vás tipy na výlet pro každý den vašeho pobytu u nás.

Budyně Nad Ohří

Město v okrese litoměřice které bylo roku 1992 vyhlášeno historickou památkovou zónou. Nejstarší písemné zmínky o městě pochází z roku 1173. Nachází se zde starý gotický hrad který byl ve středověku majetkem rodu zajíců.

Házmburk

Zřícenina středověkého hradu stojící na čedičovém vrchu ve výšce 418 metrů. Z dálky láká pohledem na obrysy dvou mohutných věží – černé a bílé. Z hradu je krásný rozhled po Českém středohoří, na horu Říp či Radobýl.

Královské město Litoměřice

Královské město litoměřice s historickým jádrem města které zahrnuje na 44 ulic a devět náměstí. Roku 1950 bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací.

Skanzen Zubrnice

Nemladší skanzen v   Čechách, jehož základem je stará historická vesnice v klínu kopců Českého středohoří. Veřejnosti je zpřístupněn komplex roubené zemědělské usedlosti. Ve středu návsi stojí přenesená barokní studna a nedaleko pod vsí můžete navštívit malé nádraží s expozicí dopravy.

Lovoš

Rozhled na podstatnou část Českého středohoří, především uvidíte krásný výhled na labské údolí u Lovosic a Litoměřic, Píšťanské jezero a vrchy Českého středohoří jako Milešovku, Říp nebo Bezděz.

Ploskovice

Vystavěny jako letní rezidence vévodkyně Anny Marie Toskánské v první čtvrtině 18. století. Původně šlo o menší zámek, přesto se na jeho výzdobě podíleli přední umělci. V polovině 19. století se zámek stal soukromou rezidencí F. V. Habsburského. Nádherné malované obrazy jsou dílem jednoho z předních romantických malířů, Josefa Navrátila.

Roudnice Nad Labem

Město ležící na levém břehu řeky labe v okrese litoměřice. V roudnici nad labem žije zhruba 13 tisíc obyvatel a město má velmi bohatou historii, některé důkazy dokládají osídlení již v prehistorických dobách. První písemné zmínky o ní pocházejí z 11. století. Navštivte románský hrad který zde byl vystaven ve 12. století.

Hora Říp

Z daleka viditelný vrch jižně od roudnice nad labem, vrchol řípu vystupuje zhruba 200metrů nad okolní krajinu. Říp je památné místo České mytologie a historie, podle pověstí se díky hoře Říp praotec Čech rozhodl usadit právě tady.

Hrad Střekov

Hrad vypínající se na černé skále čnící z hladiny Labe do výšky sta metrů, hrad má dlouhou historii v níž se lidové povídačky prolínají s historickými fakty. Oblíbená destinace umělců hledající inspiraci, hrad Střekov učaroval Karla Maye i Karla Hynka Máchu.

Pevnostní město Terezín

Malé pevnostní město nacházející se 2 kilometry jihovýchodně od litoměřic při soutoku Labe a Ohře.

Ústí Nad Labem

Statuární město ústí nad labem je 7. největším městem České republiky, město má dlouhou historii. Během husitských válek bylo obsazeno míšenským markrabětem, obléháno husity a vrcholového rozvoje dosáhlo město v 16. a 17. století.

Rozhledna Varhošť

Rozhledna poskytující jeden z nejkrásnějších rozhledů v Českém středohoří. Varhošt je zarostlý čedičový vrch nacházející se asi 8 kilometrů od Litoměřic na jehož vrcholu stojí již 3. rozhledna v pořadí. Můžete zde vidět zákruty řeky Labe až na osmi různých místech.

Libochovice Nad Ohří

První zmínky pochází z roku 1292 kdy bylo městu uděleno magdeburské právo, archeologickými nálezy bylo doloženo že původní obyvatelé města sahají až k markomanům a bójům.

NAVŠTIVTENÁŠ RESORT

Navštivte nás a objevte krásné okolí v našem resortu, vyjděte na výlet nebo navštivte město Litoměřice.